Badyle badylami, te cięte są przepiękne, ale ich zielone doniczkowe siostry wcale nie ustępują im uroku. Mało tego – zdziwisz się, jak wiele dobrego mogą zrobić dla Ciebie i reszty domowników. Zobacz, dlaczego warto mieć kwiaty doniczkowe w swoim domu.


Dżungla w domu?

Kwiaty doniczkowe już dawno przestano sprowadzać na drugi plan. Teraz, w miarę rosnącej mody na instagramowe urban jungles, kupujemy zgrabne skrzydłokwiaty, fikusy czy palmy na potęgę. Oczywiście zalet posiadania roślin doniczkowych w domu jest o wiele więcej. Poznaj najważniejsze z nich.

Kwiaty doniczkowe oczyszczają powietrze

Zimą trudno uniknąć wdychania zanieczyszczonego powietrza – nawet w domu. Rośliny pochłaniają CO2 i uwalniają tlen, a przy okazji skutecznie oczyszczają powietrze z toksycznych związków. Znacie listę roślin najskuteczniej oczyszczających powietrze przygotowaną przez NASA? Znalazły się na niej m.in. bluszcz, gerbera, daktylowiec, figowiec i dracena.

Kwiaty doniczkowe zwiększają wilgotność powietrza

Typowy problem w sezonie grzewczym to suche powietrze. Rośliny uwalniają parę wodną, która skutecznie zwiększa wilgotność, zapobiegając tym samym suchości skóry, podrażnieniu dróg oddechowych, a nawet przeziębieniom.

Kwiaty doniczkowe sprawiają, że dom jest piękniejszy

Zieleń i natura to najładniejszy możliwy dodatek do każdej aranżacji wnętrza. Zwłaszcza teraz, kiedy powróciła moda na wysokie rośliny o większych gabarytach: palmy, monstery i paprocie w dużych donicach to już nie tylko domena ogrodów botanicznych – dzisiaj pojedyncze donice lub całe “zielone ogrody” czują się świetnie w modnych kawiarniach i mieszkaniach.

Jak znaleźć idealne kwiaty doniczkowe?

Chcesz zostać właścicielem swojej pierwszej rośliny doniczkowej? Brawo Ty. Zobacz tylko, o czym warto pamiętać:

  • Niektóre z roślin mogą okazać się toksyczne dla zwierząt lub dzieci. Masz psa czy kota? Dopytaj w kwiaciarni, które kwiaty będą bezpieczne.
  • Rośliny z reguły lubią dużą ilość światła. Ale są takie, które całkiem nieźle poradzą sobie i bez niego. Aspidistria wyniosła będzie rosnąć ładnie, nawet jeżeli nie masz w swoim mieszkaniu wielu nasłonecznionych miejsc.
  • Musisz ustawić swoją roślinę doniczkową w pobliżu kaloryfera? Wybierz taką, której nie będzie przeszkadzać wyższa temperatura bijąca od grzejnika w sezonie grzewczym. Dracena Deremeńska bardzo dobrze radzi sobie nawet w temperaturze do 25 stopni.

Idealne kwiaty doniczkowe znajdziesz także w Badylarzu. Wpadnij do naszej kwiaciarni w biurowcu Hi Piotrkowska w Łodzi, jesteśmy tuż obok Stajni Jednorożców 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *