Bukiet ślubny to nie tylko piękne kwiaty. To również nieodłączne towarzystwo twojej sukni ślubnej w tym najważniejszym i najpiękniejszym dniu. Jak wybrać odpowiednie kwiaty? Zobacz rady doświadczonych Badylarzy – to nie takie trudne.

Bukiet ślubny – gdzie i kiedy zamawiać?

Jak wybrać idealną kwiaciarnię?

Będziemy nieskromni i skierujemy cię do zakładki Kontakt. A na serio – wybieraj tak, jak każdą inną usługę. Popytaj wśród znajomych, prześledź portale branżowe. Wybierz kilka potencjalnych kwiaciarni i przejrzyj ich strony internetowe lub media społecznościowe. Pytaj o koszty – te podstawowe oraz te ewentualne. W Badylarzu za bukiet ślubny zapłacisz od 300 zł. Jeżeli wybrana kompozycja składa się z droższych i wyjątkowo oryginalnych / trudno dostępnych roślin, cena będzie wyższa. Oczywiście od razu informujemy o tym Klienta.

Kiedy najlepiej zamawiać bukiet?

Trudno o podanie konkretnego ostatecznego terminu. Najlepiej będzie, jeżeli skontaktujesz się bezpośrednio ze swoją kwiaciarnią i zapytasz o deadline. My przeważnie przyjmujemy zamówienia na miesiąc lub dwa przed ślubem. W ten sposób jesteśmy na bieżąco z dostępnością kwiatów w danym sezonie.

Jakie kwiaty?

W dalszym ciągu największą popularnością cieszą się naturalne kompozycje. Kwiaty najchętniej i najczęściej wykorzystywane w bukietach to te, które są dostępne przez cały rok np. eustoma, goździk, róża, gerbera, santini, delikatna gipsówka plus oczywiście zieleń. Kompozycję podkręcamy kwiatami sezonowymi, takimi jak piwonie, dalie, gloriozy, ostróżki, śniedki, jaskry, konwalie, frezje, tulipany, hiacynty, tawułki czy hortensje. Na sam koniec dodatki, które dobieramy kolorystycznie i odpowiednio do stylu bukietu.

Nie tylko bukiet

Wybierasz kwiaty – zadbaj, aby inne florystyczne dekoracje do niego pasowały. Najlepiej będzie, jeżeli zapytasz w swojej kwiaciarni o pełną obsługę wesela. W Badylu poza wiązanką przygotujemy dla Ciebie również butonierkę dla Ukochanego czy świadka, korsarze i mniejsze bukiety dla druhen, wianki ślubne, kwiaty na grzebyku czy druciku, dekorację na samochód i inne drobne dodatki.

Zamawiasz bukiet – o tym pamiętaj

W super dużym stopniu efekt końcowy zależy od doświadczenia i umiejętności florysty, ale niemniej ważne będzie twoje przygotowanie do wizyty w kwiaciarni. Idziesz zamawiać bukiet?

Będzie super, jeżeli będziesz mieć przynajmniej częściowe wyobrażenie na temat tego, jak powinny wyglądać twoje wymarzone ślubne kwiaty. Przejrzyj portale ślubne, poczytaj o trendach, pomyśl o stylu, w jakim utrzymana będzie Twoja suknia. Zerknij na Pinteresta – najlepiej będzie, jeżeli po prostu pokażesz floryście zdjęcie inspiracyjne, na podstawie którego florysta będzie mógł odtworzyć styl bukietu.

Miej w zanadrzu opcję awaryjną

Weź pod uwagę, że dostępność niektórych roślin może być utrudniona w zależności od sezonu. Często dostajemy dużo zdjęć przepięknych bukietów ze Wschodu, wykonanych z kwiatów trudno dostępnych lub w ogóle niedostępnych na polskim rynku. Bądź gotowa na takie ryzyko – możesz przygotować alternatywę lub poprosić o pomoc florystę.

Ufaj

Jeżeli wiesz, że wybrałaś dobrą kwiaciarnię, daj specjalistom wolną rękę. Najpiękniejsze bukiety ślubne, które wykonaliśmy w Badylu to te, gdzie z Klientką ustaliliśmy tylko styl i kolorystykę.

PS. W naszej zakładce Ślub znajdziesz więcej szczegółów i zdjęć dotyczących naszej oferty dla Państwa Młodych.

1 Reply to “Jak wybrać idealny bukiet ślubny?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *